Coco Chanel

Coco Chanel zgarnia coraz większą popularność, nie tylko za sprawą rewolucji w modzie damskiej, ale również dzięki książkom napisanym na podstawie jej życiorysu. W roku 2009 do kin wszedł film, gdzie Audrey Tautou gra tą słynną wizjonerkę stylu. Wystarczy wspomnieć tylko kilka nazw, które jednoznacznie kojarzą się z projektanką jak np. mała czarna- od lat symbol niestarzejącej się elegancji czy perfumy Chanel Nr 5- powiew luksusu na kobiecej skórze. Chanel sprawiła również, że krótkie fryzury, kojarzone wcześniej z chłopczycami, na długo zawitały na głowach dynamicznych kobiet sukcesu.

Nic dziwnego, że kobiecie o tak bogatym życiorysie i nieodgadnionej osobowości zadedykowano nazwę drinka.  Zresztą, kiedy tylko rozsmakujecie się w omawianym koktajlu, sami zapewne stwierdzicie, że nie ma bardziej trafnej nazwy dla niego niż właśnie Coco Chanel.

COCO CHANEL
 
poziom trudności: łatwe
koszt przygotowania: średni


Składniki:

  • 25 ml likieru kawowego
  • 25 ml ginu
  • bita śmietana do dekoracji
  • lód
Przygotowanie:
Wlej wszystkie składniki wraz z pokruszonym lodem do shaker’a. Potrząsaj nim energicznie, dopóki wszystkie elementy nie zostaną odpowiednią zmieszane. Następnie przelej otrzymaną miksturę do szklanki i rozsmakuj się w delikatnym kawowym aromacie. Aby drink wyglądał bardziej fantazyjnie, możesz udekorować go bitą śmietaną.
Musicie przyznać, że drink wygląda smakowicie. Przypomina trochę elegancką caffe latte, jednak charakteru przysparza mu jeszcze odrobina alkoholu. Zapewniam, że każda kobieta już po pierwszym łyku Coco Chanel poczuje się jak prawdziwa, francuska arystokratka z pierwszej połowy XX wieku.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This