Margarita

Margarita

Tym razem, zaprezentuję drinka przeznaczonego dla kobiet z temperamentem. Margarita, bo o tym mowa, wywodzi się z Meksyku z pierwszej połowy XX wieku. Co prawda, drink jest przeznaczony dla lekkiego przygaszenia wewnętrznego ognia, według mnie on tylko roznieca go niczym nafta. Nawet nieśmiałe dziewczyny, po skosztowaniu Margarity, wybudzają w sobie swój ukryty głęboko płomień i pokazują swoje nowe oblicze :).

Na potwierdzenie powyższych słów, mogę tylko dodać, iż w tym koktajlu rozsmakowuje się pierwsza skandalistka polskiego show-biznesu- Doda. Bardzo często, przeglądając plotkarskie magazyny, możemy zauważyć zdjęcia Dody na bankiecie, sączącej przez słomkę swój ulubiony koktajl. Także, jeśli nie wychodząc z domu, masz ochotę poczuć się jak latynoska w gorącej Hiszpanii, polecam wypróbowanie mojego przepisu.

Proporcje ustaliłam, według własnego pomysłu, metodą prób i błędów udało mi się wyznaczyć recepturę bliską ideału. Zastosujcie go we własnej kuchni i w razie wszelkich uwag możecie zostawiać komentarze pod wpisami, wszelkie sugestie są mile widziane. Może przyczynicie się do udoskonalenia drinków podawanych w barze, w którym pracuje.

MARGARITA
 
koszt przygotowania: średni
poziom trudności: łatwy
Składniki:
  • 35 ml tequili
  • 20 ml Triple Sec
  • sok z truskawek
  • sól
  • cytryna
Przygotowanie:
Przekrój cytrynę i przetrzyj nią brzeg szklanki, następnie posyp brzeg solą. Resztę składników wlej do shaker’a, dodaj do mikstury lód i energicznie potrząsaj. Następnie wlej otrzymany koktajl do uprzednio udekorowanej solą szklanki. Wykorzystaj plasterek cytryny dla udekorowania drinka.
 

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This