Margarita

Margarita

Tym razem, zaprezentuję drinka przeznaczonego dla kobiet z temperamentem. Margarita, bo o tym mowa, wywodzi się z Meksyku z pierwszej połowy XX wieku. Co prawda, drink jest przeznaczony dla lekkiego przygaszenia wewnętrznego ognia, według mnie on tylko roznieca go niczym nafta. Nawet nieśmiałe dziewczyny, po skosztowaniu Margarity, wybudzają w sobie swój ukryty głęboko płomień i pokazują swoje nowe oblicze :).

Na potwierdzenie powyższych słów, mogę tylko dodać, iż w tym koktajlu rozsmakowuje się pierwsza skandalistka polskiego show-biznesu- Doda. Bardzo często, przeglądając plotkarskie magazyny, możemy zauważyć zdjęcia Dody na bankiecie, sączącej przez słomkę swój ulubiony koktajl. Także, jeśli nie wychodząc z domu, masz ochotę poczuć się jak latynoska w gorącej Hiszpanii, polecam wypróbowanie mojego przepisu.

Proporcje ustaliłam, według własnego pomysłu, metodą prób i błędów udało mi się wyznaczyć recepturę bliską ideału. Zastosujcie go we własnej kuchni i w razie wszelkich uwag możecie zostawiać komentarze pod wpisami, wszelkie sugestie są mile widziane. Może przyczynicie się do udoskonalenia drinków podawanych w barze, w którym pracuje.

MARGARITA
 
koszt przygotowania: średni
poziom trudności: łatwy
Składniki:
  • 35 ml tequili
  • 20 ml Triple Sec
  • sok z truskawek
  • sól
  • cytryna
Przygotowanie:
Przekrój cytrynę i przetrzyj nią brzeg szklanki, następnie posyp brzeg solą. Resztę składników wlej do shaker’a, dodaj do mikstury lód i energicznie potrząsaj. Następnie wlej otrzymany koktajl do uprzednio udekorowanej solą szklanki. Wykorzystaj plasterek cytryny dla udekorowania drinka.
 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This