White Russian (Biały Rosjanin)

White Russian

Pozycją obowiązkową dla każdego kinomana jest film „Big Lebowski”, znakomity obraz fantastycznego duetu braci Coen. Dla tych, którzy są mniej zainteresowani kinematografią, pokrótce przedstawię streszczenie tegoż filmu. Akcja rozgrywa się w biednej dzielnicy Los Angeles, gdzie mieszka główny bohater – odwieczny hipis, dla którego czas zatrzymał się na latach ’80, kompletnie niedopasowany do życia we współczesnym społeczeństwie (mistrzowska kreacja Jeff’a Bridges’a- jeden z ulubionych chyba współpracowników braci Coen). W filmie zostaje co prawda wyjawione jego imię, ale i tak wszyscy zwracają się do niego per Koleś. Jego beztroskie życie nagle jednak ulega potwornej zmianie, ponieważ niczym nasz rodzimy Nikodem Dyzma, zostaje omyłkowo wzięty za gangstera o tym samym nazwisku co główny bohater.

Dlaczego przedstawiam tutaj streszczenie filmu „Big Lebowski” ? A dlatego, że najlepszym przyjacielem Kolesia jest drink o nazwie White Russian, po polsku przechrzczony na Białego Rosjanina.

WHITE RUSSIAN / BIAŁY ROSJANIN
 
koszt przygotowania: drogi
poziom trudności: łatwy 
 
Składniki:
  • 60 ml wódki
  • 30 ml likieru kawowego Kahlua
  • śmetanka
Przygotowanie:
Szklankę należy wypełnić lodem w kostkach. Następnie musisz polać lód likierem i wódką. Dopełnić naczynie śmietanką.
Profesjonalni barmani kłócą się, iż do przygotwania prawdziwego Białego Rosjanina należy użyć shaker’a, ale mam na uwadze to, że zależy wam na szybkim i efektownym sporządzeniu drinka, dlatego możecie sobie darować użycie profesjonalnych barmańskich akcesoriów 🙂

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This