Jak przyjmować gości

Pamiętaj, jak się gości przyjmie, w tym kierunku i będzie szedł ich nastrój przez resztę wieczoru. Kilka podstawowych zasad i idealne przyjęcie oraz dobre wrażenie będą zapewnione.

Zróbcie nastrój

Właśnie właściciele domu zadają ton całemu wieczorowi. Jeśli jesteście przyjaźni, goście będą reagować z wzajemnością. Przed przybyciem gości udzielcie kilka minut sobie, odpocznijcie i zrelaksujcie się. Weźcie głęboki wdech, wydech, posłuchajcie swoje ulubionej piosenki, wypijcie odrobinę wina. Teraz można przejść do otwarcia drzwi …

 

Nie róbcie tak, żeby goście czekali. Zadzwonił dzwonek, trzeba natychmiast otworzyć.

Przywitajcie każdego osobiście, gorąco i z uśmiechem. W żadnym wypadku nie zarzucajcie im spóźnienia. I tak najprawdopodobniej z powodu tego nie czują się najlepiej, a jeśli się im o tym przypomni, to w odpowiedzi dostaniecie irytacje i ironie – reakcja ochronna, to przecież logiczne. No i komu będzie od tego lepiej? Przedstawcie gości sobie nawzajem, podpowiedzcie im ogólne tematy do rozmowy: hobby, niedawne podróże. Tylko nic o pracy! Nie po to się spotykacie.

Jak pan/pani wieczoru, wyznaczcie trochę czasu dla każdego. Zwróćcie uwagę na to jak kobiety są ubrane, na działania i osiągnięcia mężczyzn. Niech każdy czuje, że w tym domu jest mile widzianym gościem.

 

Ani słowa o…

Istnieje szereg tematów „wybuchowych”. Aby uniknąć sporów i konfliktów przy stole, najlepiej nie wspominać o:

 

  • Metodach wychowania dzieci;
  • Religii, polityce;
  • Chorobach i medycynie;
  • Poziomie dochodów i statusie w pracy.

 

Dobry temat dla rozmowy przy stole

Po pierwsze, sam powód, dla którego zostali zebrani goście: urodziny, rocznica, rocznica ślubu itp. Również można bezpiecznie rozmawiać o:

 

  • Projektach telewizyjnych, filmach;
  • Ciekawych książkach, które się szczególnie zapamiętało;
  • Miejscach, które już były odwiedzone (miasta, muzea, parki), lub te które planujesz odwiedzić.

 

Idealne oświetlenie

Miękkie światło wczesnym wieczorem, a później stonowane – to idealne oświetlenie. Rześkie jasne światło – nie to, co jest potrzebne przy takim spotkaniu. Jest to impreza w domu, a nie wyjazd integracyjny. Włączcie lampy, abażury, nie zapomnijcie o świecach.

 

Pośrednie oświetlenie zmiękcza nastrój i zmęczone twarze, a co i więcej … ukrywa prawdziwy wiek kanapy.

 

 

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This