4 pomysły na prezent dla pasjonata kulinarnego

Prowadzimy tego bloga od jakiegoś czasu, wkładając w przepisu dużo serca i uwagi. Doceniamy również pracę innych, same również lubimy być doceniane. Ten artykuł zrodził się w mojej głowie po tym, jak okazało się, że nie mam pomysłu na prezent dla koleżanki, blogerki, która również pisze w tej tematyce. Przedstawiam zestawienie moim zdaniem najlepszych prezentów dla kulinarnego pasjonata i dla każdego, kto lubi w kuchni przebywać nie tylko podczas przygotowywania herbaty. Zapraszam do czytania!

1. Dobra deska do krojenia

Deska do krojenia to podstawa w każdej kuchni, niezależnie, czy ktoś gotuje dużo, czy też mało. Po prostu zawsze znajdzie się coś, co trzeba pokroić. Mamy deski drewniane i z tworzyw sztucznych. Szklane i metalowe. Duże i małe. Jeśli chcesz podarować komuś właśnie deskę do krojenia, zastanów się, czy taka osoba sporo gotuje albo nawet jaki styl życia prowadzi. Dla kogoś, kto gotuje dużo i często, dobrym pomysłem będzie zakup dużej deski do krojenia, np. z drewna bambusowego lub ze szkła. Te wytrzymują próbę czasu nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dla osoby mniej gotującej, możesz kupić deskę plastikową lub z innego, mniej wytrzymałego tworzywa.

deskadokrojeniadeskadokrojenia2

2. Nóż albo zestaw noży

W zależności od zasobności portfela, możesz kupić jeden, specjalistyczny nóż lub cały zestaw. Do wyboru masz noże santoku, noże do sera, mięs, krojenia chleba czy noże uniwersalne. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie oczywiście to ostatnie – noży w domu zawsze nigdy za wiele. Dobrym pomysłem jest też ostrzałka do noży. Taka porządna to prawdziwy skarb w domu każdego pasjonata gotowania. Zestawy noży i noże na sztuki znajdziecie tutaj.

zestawnozy

3. Młynek do pieprzu

Świeżo zmielony pieprz, którym posypie się potrawę nadaje jej zupełnie innego smaku, niż w momencie, gdy tę samą czynność wykonamy, używając przyprawy z torebki. Ta aromatyczna przyprawa stanowi dodatek do wielu potraw, a na niektórych stołach właśnie w młynku jest elementem obowiązkowym. Spraw komuś właśnie taki prezent.

mlynekdopieprzu

4. Moździerz

Podobnie, jak młynek do pieprzu, w domu, w którym gotuje się dużo i często, moździerz pojawia się prędzej czy później. Zmielona w nim mieszanka przypraw nada niepowtarzalnego smaku potrawom – szczególnie mięsom. To doskonały pomysł na prezent z okazji urodzin jak i bez okazji. Z moździerzem jest tak, że każdy chce go mieć, ale mało kto go kupuje, bo wydaje się za drogi.

mozdzierz

Jakie jeszcze pomysły na prezent do kuchni wydają się Wam dobre?

Inspiracje i zdjęcia czerpaliśmy ze sklepu NaMoimStole.pl.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This