Najlepsze pomysły na prezent świąteczny dla smakosza

Święta to idealna okazja na to, by podarować bliskiej osobie prezent, którego nigdy nie zapomni i który dostarczy jej niesamowitych doświadczeń smakowych. Przedstawiamy najlepsze pomysły na świąteczny upominek dla smakosza.

Prezent inny niż wszystkie

Upominki na liście świątecznych tradycji zajmują bardzo wysokie miejsce. W domach pod każdą choinką w wigilijny wieczór znaleźć możemy prezenty, które ktoś zrobił z myślą tylko o nas. Ten magiczny okres, którym są Święta Bożego Narodzenia to świetny moment na to, by bliskim osobom sprawić niezapomniany prezent. Warto pod choinkę kupić coś innego, niż kolejną parę skarpetek czy świąteczną bieliznę. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe świąteczne upominki.

Degustacja whisky

Pierwszym pomysłem na wyjątkowy prezent dla smakosza jest degustacja whisky. Niezwykła podróż do świata tego wyjątkowego alkoholu zapewni niesamowite wrażenia każdej osobie zafascynowanej tym trunkiem. W ramach prezentu istnieje możliwość posmakowania pięciu wyjątkowych oraz specjalnie wyselekcjonowanych whisky.

Kurs Sushi

Sushi to wyjątkowo popularna japońska potrawa, w której skład wchodzą w głównej mierze surowe ryby. Kurs Sushi I stopnia to okazja by doskonale poznać specyfikę japońskiej kuchni oraz sztuki kulinarnej. W ramach wspomnianego szkolenia kursant nauczy się samodzielnie kroić i przygotowywać składniki w odpowiedni sposób. Po zakończeniu kursu uczestnicy biorą udział w degustacji sporządzonych przez siebie potraw.

Niewidzialna kolacja

Niewidzialna kolacja to świetny sposób na to, by przekonać się jak całkowita ciemność wyostrza wszystkie inne zmysły łącznie ze smakiem. Kelnerzy wyposażeni w specjalne noktowizory pod nasze ręce dostarczą posiłki przygotowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni. Osoby biorące udział w takiej kolacji umieszczane są w sali, w której panuje ciemność. Nie widzą niczego, przez co ich pozostałe zmysły pracują intensywniej. Jest to szansa, by poznać smak na nowo.

Cukierkowe warsztaty

Każdy z nas kocha słodycze. Cukierki i lizaki to słodkości, które kochają wszyscy, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś jak powstają? Warsztaty mają na celu przedstawienie uczestnikom szkolenia całego procesu produkcji łakoci. Następnie kursanci przejdą szkolenie dotyczące ich wyrobu. Pod koniec dnia wszyscy otrzymają wykonane przez siebie słodycze.

Romantyczna kolacja

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent świąteczny dla smakosza jest romantyczna kolacja, na którą zabrać będzie on mógł swoją drugą połówkę. Wyjątkowy wieczór spędzony we dwójkę w wyśmienitej restauracji to coś o czym marzy każda para.

Prezent świąteczny dla smakosza powinien zabrać go w wyjątkowy kulinarny świat, w którym w pełni będzie mógł oddać się swojemu hobby jakim jest degustacja potraw i trunków. Powyżej przedstawiliśmy zaledwie 5 propozycji, które ucieszyły by wielbiciela smaków. Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie tutaj.

 

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This