Porcelanowe kubki termiczne – dlaczego warto kupić?

Kubki termiczne od lat sprawdzają się świetnie na wycieczkach turystycznych czy w dłuższych podróżach autem, a ostatnimi czasy coraz częściej widuje się je na ulicach miast, w dłoniach śpieszących do pracy przechodniów. Można je zobaczyć na służbowych biurkach w korporacjach i na uczelnianych lub szkolnych ławkach, a w sklepach dostępne są rozmaite wzory i modele. Kubki termiczne to już nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale prawdziwy trend. Bardziej poręczne i stylowe od termosów, stały się przedmiotem codziennego użytku, a także modnym dodatkiem. Jeśli jeszcze nie masz swojego osobistego kubka i planujesz jego zakup, warto wcześniej dobrze przemyśleć, na jaki rodzaj się zdecydujesz.

Różne rodzaje kubków termicznych

Najważniejszym zadaniem kubka termicznego jest utrzymanie temperatury napoju i efekt ten osiąga się na kilka sposobów. Poszczególne modele różnią się między sobą tak wyglądem, jak i zastosowaniem. Inny kubek wybierze spacerowicz, który jest w ciągłym ruchu, inny – urzędnik spędzający większość dnia na pracy biurowej. Produkuje się kubki większe i mniejsze, z uchwytem albo bez, z odkręcanym wieczkiem lub półautomatycznym ustnikiem. Niektóre są zbliżone kształtem do termosu, niektóre przypominają typowe kubki, jakich używamy w domu. Bardzo duże znaczenie mają konstrukcja naczynia i tworzywo. Ciepło zachowuje się dzięki podwójnym  ściankom, czasem między nimi znajduje się próżnia dla lepszej izolacji. Można kupić kubek wykonany ze szkła, z porcelany, ze stali nierdzewnej, ceramiczny lub plastykowy. Każdy z tych czynników będzie miał wpływ na użytkowanie kubka.

Porcelana – znak jakości

Porcelanowy kubek termiczny na pewno zasługuje na wyróżnienie ze względu na wiele praktycznych zalet. Zdecydowanie największym jego atutem jest to, że nie nagrzewa się od zewnątrz tak jak naczynia  z innych materiałów. Możesz wygodnie trzymać go w ręce bez narażania się na oparzenia skóry. Wysoka jakość porcelany gwarantuje, że długo ci posłuży. Wbrew temu, co by się mogło wydawać, kubki termiczne z porcelany są odporne na stłuczenia dzięki podwójnym, grubym ściankom. Zazwyczaj posiadają wygodne, silikonowe wieczko, czasem mają też wbudowane sitko – zaparzacz do kawy lub herbaty. Taka budowa umożliwia szczelne zamknięcie kubka, a także delektowanie się pełnią aromatu napoju po jego otwarciu. Na wieczku nie gromadzą się trudne do usunięcia zabrudzenia, a samą porcelanę również łatwo się czyści, co jest szczególnie ważne w przypadku częstego użytkowania.

Wyjątkowa estetyka

Kubki termiczne z porcelany to niekwestionowany numer jeden, jeśli chodzi o aspekt wizualny. Projektuje się je na wzór klasycznych tekturowych kubków z kawiarni, tak zwanych take away cups. Na porcelanie można umieścić różnobarwne desenie, ciekawą grafikę albo tekst, dlatego taki kubek to dobry wybór dla osób, które przepadają za oryginalnymi dodatkami. Niektóre sklepy oferują możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru lub umieszczenia autorskiego napisu na ściance, co może być też dobrym pomysłem na prezent. Ponadto porcelana jest szlachetnym tworzywem, którego gładka faktura i charakterystyczny połysk kojarzą się z elegancją. Jeśli cenisz sobie ładną prezencję i lubisz funkcjonalne ale szykowne akcesoria, kubek porcelanowy obowiązkowo powinien znaleźć się na twoim biurku.

Z odpowiednim kubkiem termicznym przetrwasz nawet największe mrozy. Nie prześpij zimy, znajdź swój niepowtarzalny kubek z porcelany. Dzięki niemu będziesz cieszyć się komfortem i stylem przez cały sezon, a nawet dłużej.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This