Jak wybrać garnki?

Każda pani domu zapewne nieraz stała przed wyborem zakupu garnków do swojej kuchni, czy to kupując cały komplet, czy dokupując poszczególne elementy. Zazwyczaj kupno garnków jest inwestycją na długie lata – nikt nie chce wymieniać ich co kilka miesięcy, warto więc wybrać odpowiedni zestaw garnków, który pozwoli na przygotowywanie pysznych potraw.

Garnki różnią się między sobą przede wszystkim pojemnością. W każdym domu znajdują się małe rondelki, ale również wielkie kotły, które będą niezastąpione podczas gotowania niedzielnego rosołu dla wielu osób. Warto mieć w kuchni zarówno te niewielkie pojemnościowo, jak i te duże, aby nie mieć problemów zarówno z gotowaniem dla dużej liczby gości, jak i dla samego siebie. Ważne, aby do każdego garnka dołączona była pasująca do niego pokrywka.

Kolejną ważną rzeczą, którą należy kierować się przy wyborze garnków, jest ich wytrzymałość. Jeśli kupi się komplet wykonany z dobrej jakości materiału, będzie on służył latami. Tanie garnki, wykonane z nietrwałych stopów metali, już po kilkukrotnym użyciu będą się niszczyły – rączki będą się ruszały, a dno garnka odkształcało, aż w końcu nie będzie się on nadawał do użytku. Najbardziej popularne i wytrzymałe garnki wykonane są ze stali nierdzewnej. Ich rączki powinny zawierać plastikowe elementy, dzięki którym nie będzie obawy o poparzenie sobie dłoni podczas ściągania naczynia z kuchenki.

Niezwykle istotna jest również funkcjonalność garnków. Te posiadające plastikowe elementy nie będą nadawać się do włożenia ich do piekarnika. Garnki wykonane ze stali nierdzewnej zazwyczaj są uniwersalne i nadają się do użytkowania na wszystkich rodzajach kuchenek – na gazowej, indukcyjnej czy elektrycznej. Podobnie jest z garnkami emaliowanymi – są stosunkowo trwałe, jednak znacznie bardziej delikatne, przez co zaleca się, aby w kontakcie z nimi używać drewnianych bądź plastikowych akcesoriów. Garnki wykonane ze szkła doskonale sprawdzą się w piekarniku i kuchenkach gazowych czy elektrycznych, jednak nie można ich używać na płycie indukcyjnej.

Przy wyborze garnków (znajdziesz je w sklepie namoimstole.pl) warto kierować się przede wszystkim ich wytrzymałością, dlatego też warto na ich zakup przeznaczyć nieco większą kwotę. Dodatkowym atutem będzie oczywiście elegancki wygląd – dzięki temu będą ozdobą kuchni.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This