Kubki z angielskiej porcelany – czym się charakteryzują?

Kubki porcelanowe w stylu angielskim pozwalają wprowadzić do aranżowanych wnętrz wyjątkowy klimat vintage, cottage i shabby chic. Wiktoriańskie elementy zdobnicze, subtelne pastelowe barwy, klasyczna kratka i kwiatowe motywy – projektanci chętnie wykorzystują je w swoich pracach, aby nadać tworzonym przez siebie naczyniom niebanalny czar. Czym charakteryzują się niezwykłe kubki z angielskiej porcelany?

Funkcjonalność

Kubki porcelanowe w stylu angielskim zachwycają swoją niebanalną urodą, jednak na tym nie kończą się ich zalety. W przypadku zastawy stołowej bardzo ważne okazują się też jej funkcje użytkowe. Możemy cieszyć się smakiem ulubionego napoju, popijając go z pojemnego i poręcznego kubka. Niektóre z porcelanowych naczyń nadają się do mycia w zmywarkach lub podgrzewania w mikrofalówkach, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania. Doskonale sprawdzą się jako stylowe elementy wyposażenia naszej kuchni albo jako miły prezent dla bliskiej osoby.

Kubki z angielskiej porcelany pomagają stworzyć przytulny nastrój

Wnętrza ozdobione kubkami z porcelany w stylu angielskim wydają się cieplejsze, bardziej przyjazne i przytulne. W połączeniu z innymi dekoracjami, tworzą przyjemną, domową atmosferę. Porcelanowe kubki mogą być świetnym dopełnieniem aranżacji kuchni, salonu czy jadalni. Podając w nich herbatę naszym gościom sprawimy, że wspólnie spędzony czas stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Urok i elegancja

Kubki z angielskiej porcelany wyróżniają się niezrównanym pięknem. Nie sposób odmówić im  też niebywałego uroku. Są subtelne i wyrafinowane. Uwagę zwraca również ich doskonała jakość, staranne wykonanie i ciekawe wzornictwo. Dbając o każdy szczegół i umiejętnie łącząc dawne motywy ze współczesnymi trendami, projektanci angielskiej porcelany potrafią sprostać najróżniejszym wymaganiom i trafić w najbardziej wysublimowane gusta.

Pastelowe barwy

Kubki stworzone z angielskiej porcelany mają jasne, łagodne barwy. Biel, subtelne odcienie błękitu, różu, żółtego i beżu pasują do wielu aranżacji, w szczególności do wnętrz w stylu retro, rustykalnym, prowansalskim, romantycznym, skandynawskim i eklektycznym.

Fantazyjne zdobienia

Projektanci kubków z angielskiej porcelany dekorują swoje prace kwitnącymi kwiatami, wizerunkami zwierząt, kropkami, brytyjską kratą, finezyjnymi złoceniami i żłobieniami. Uwspółcześniając klasyczne wzornictwo, tworzą zupełnie nową jakość. Angielska porcelana kojarzy się z bujnymi ogrodami i budzi nostalgię za spokojnym, sielskim stylem życia. Dzięki niej można celebrować codzienne chwile spędzone w gronie najbliższych, podkreślając niezwykłą ważność każdej z nich. Porcelanowe naczynia sprawdzą się też w czasie szczególnych okazji, gdy zależy nam na szczypcie wytworności.

Kubki wykonane z angielskiej porcelany o najwyższej jakości urzekają precyzją, praktycznością i nieprawdopodobnym wręcz urokiem. Subtelna paleta barw i romantyczne wzornictwo pozwalają dodać aranżowanym wnętrzom miłego i przytulnego charakteru.


Materiał został przygotowany we współpracy z homeandpassion.pl.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This