Wysmakowani – nowy kulinarny program Polsatu

Kilka lat temu do Polski przyszła żywieniowa rewolucja, o jedzeniu zaczęło się mówić – jego jakości, zdrowej diecie i egzotycznych smakach. W telewizji rozpoczął się wysyp programów kulinarnych, w których gotowano, doradzano, a nawet przeprowadzano rewolucje w polskich restauracjach – „Kuchenne Rewolucje”. Całą Polskę pochłonęła gorączkę gotowania oraz uświadomienia sobie jak ważne jest zdrowe, wysokiej jakości pożywienie w naszym życiu.

Wiosną bieżącego roku pojawił się w telewizji Polsat, wyprodukowany przez firmę FM PRO program Wysmakowani (źródło: http://fmpro.pl/wysmakowani-nowa-produkcja-fm-pro-w-polsacie/). Reżyserią zajął się Jakub Jakielaszek. Prowadzącą jest Olga Kwiecińska, a każdy odcinek to popis kulinarnych umiejętności prowadzącej oraz jej gości, do których należą osoby znane. Wystąpili między innymi Robert Gonera, Andrzej Grabowski czy Aneta Zając.

Ciekawą rzeczą w Wysmakowanych jest to, że w każdym z odcinków poznajemy właściwości jakieś przyprawy i gotowanie sprowadza się właśnie do tworzenia potrawy przy jej użyciu. W każdym odcinku oprócz bohatera głównego w postaci np. kminku, jest też gość specjalny, z którym prowadząca często oprócz gotowania przeprowadza różnego rodzaju rozmowy np. Paweł Domagała opowiadał o tym czy w ZUS-ie da się coś załatwić na gębę oraz jak radzi sobie z popularnością, a w odcinku z Krzysztofem Ibiszem zostały sprawdzone jego umiejętności taneczne.

W Wysmakowanych odchodzi się od schematu typowych programów kulinarnych. Na rzecz większego zaangażowania odbiorcy, program ten zamienia się w kulinarny talk-show z gościem (celebrytą, artystą itp.) w roli głównej.

Schemat każdego odcinka wygląda następująco. Zaczyna się od krótkiego wstępu, po czym podane są różnego rodzaju ciekawostki i informacje o danej przyprawie, która jest bohaterem danego odcinka. Następnie prowadząca przechodzi do gotowania, rozmów czy również żartów.

Każdy odcinek, w zależności od gościa oczywiście, jest pełen humoru i przyjemnej atmosfery, w której tworzy się ciekawe i zdrowe potrawy. Prowadząca nie omieszka również gości uczyć gotowania, jeśli nie potrafią tego robić, stają się chociaż przydatną pomocą, a my jako widzowie dostajemy wiele przydatnych informacji na temat różnych kuchennych składników – chociażby takich jak pochodzenie danej przyprawy.

Wysmakowani to przyjemny, zabawny program, z którego można wynieść garść kulinarnych informacji. Emisja nowych odcinków w każdy poniedziałek na antenie telewizji Polsat o godzinie 20-tej.

Zdjęcia pochodzą z http://fmpro.pl.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This