Jak regulować swoją dietę, by spalanie tłuszczu było największe?

Spalenie tkanki tłuszczowej nie jest niczym prostym – wymaga wielu wyrzeczeń oraz regularnej aktywności fizycznej. Jednak efekty naszych ciężkich starań mogą być naprawdę mizerne, jeżeli nie wypracujemy odpowiednich nawyków żywieniowych. Jak w związku z tym regulować swoją dietę, by spalanie tłuszczu było jak największe?

Regularne posiłki

Od dawna powtarzana prawda, ze dieta powinna być zróżnicowana, a posiłki spożywane regularnie, jest jak najbardziej słuszna. Niestety często o tym zapominamy… Aby spalanie tłuszczu było jak największe, konieczne jest zachowanie rytmu pięciu niewielkich posiłków w ciągu dnia, w kilkugodzinnych odstępach. Ważne, aby nie podjadać między nimi, a przekąski zastąpić zdrowym nawykiem picia wody i herbaty. Nie możemy się także głodzić, ponieważ w takim przypadku organizm dostaje sygnał o sytuacji kryzysowej, w związku z czym zaczyna gromadzić energię, a odbywa się to poprzez odkładanie dodatkowej warstwy tłuszczu. Ponadto w takim momencie stymulowana jest produkcja kortyzolu, który obniża zdolności organizmu do spalania naszej tkanki tłuszczowej.

Naturalne termogeniki

Termogeniki to substancje, które w sposób naturalny pobudzają spalanie tłuszczu w organizmie. Istnieje cały szereg produktów, które wykazują tego typu wlaściwości, i co ważniejsze, są często dostępne w naszych kuchniach i spiżarkach. Należą do nich przyprawy, takie jak: cynamon, imbir, chili lub pieprz. Mogą one stymulować organizm do większego nawet o 25% spalania tłuszczu.

Występowaniem wysokiej zawartości substancji podkręcających metabolizm charakteryzuje się także karczoch, który obniża ponadto poziom cholesterolu we krwi, a także usprawnia nasze krążenie. Podobnie jak znana nam głównie z napojów energetycznych guarana, która nie tylko wspomaga odchudzanie, lecz także stanowi skuteczniejszy substytut kawy.

Termogenezę przyspiesza w sposób bardzo skuteczny czerwona herbata, znana od dawna ze swoich odchudzających właściwości – substancje w niej zawarte ograniczają wchłanianie tłuszczów, przyspieszając jednocześnie ich wydalanie z naszego organizmu, dlatego zamiast po latte lub cappuccino, warto sięgnąć po zdrowszą i także smaczną filiżankę czerwonej herbaty. Podobnym działaniem wykazuje się także jej zielony odpowiednik, który dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn.

Czas – nasz sojusznik

Nie powinniśmy liczyć na cuda – nie możemy załamywać się, kiedy nasze wysiłki będą przynosić wolniejsze niż oczekiwane rezultaty (a czasem wręcz przez jakiś czas nie przynosić ich wcale). Niestety w takich przypadkach często zniechęcamy się słabymi efektami i wracamy do naszych starych, zgubnych nawyków. Dlatego też szczególnie istotne jest odpowiednie nastawienie psychiczne oraz świadomość, że nic nie osiągniemy od razu, a do wszystkiego konieczny jest upływ czasu – bez takiego przeświadczenia nie warto niczego zaczynać.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej spędza sen z powiek wszystkim tym, którzy pragną osiągnąć szczupłą sylwetkę, dieta na spalanie tłuszczu jest także konieczna, jeżeli chcemy osiągnąć widoczną muskulaturę. Jednak warto pamiętać, że poprzez odpowiednie nawyki żywieniowe, efekty przyjdą szybciej oraz będą bardziej widoczne.

 

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This