Jak wybrać najlepszy młynek do przypraw – poradnik

Kuchnia pełna ziół i przypraw to doskonałe miejsce do przyrządzania pysznych dań. Jak wiadomo, najlepsze są te świeżo mielone przyprawy i zioła. Nie martw się, aby zyskać aromatyczne dodatki do posiłków, nie musisz męczyć się, miażdżąc je w moździerzu. Obecnie istnieje wiele wspaniałych młynków do przypraw, które ułatwią ci ten proces. Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jakie są rodzaje młynków, dlaczego nie można używać tego samego młynku do soli i do pieprzu oraz poznasz materiały, z których powinien być wykonany dobry młynek.

Czym się różni młynek do soli i młynek do pieprzu?

Młynki do soli i pieprzu różnią się jedynie mechanizmem, który rozdrabnia produkty. O ile pieprz potrzebuje ostrzejszego i precyzyjnego ostrza, o tyle do mielenia soli ważniejsza jest jego moc, ponieważ mechanizm roztłukuje gródki, a nie je rozcina. Młynek do pieprzu ma spiralny kształt żaren. Młynki Peugeot to narzędzia to rozdrabniania znane ze swojej funkcjonalności. Setki rodzajów młynków znajdziesz na https://agusto.pl/636-mlynki-do-przypraw. Odwiedź stronę i wybierz odpowiedni pod względem wyglądu i ceny ten nieodzowny element wyposażenia kuchni. Oprócz ostrza w środku młynka Peugeot znajdziemy precyzyjną konstrukcję ślimaka podającego ziarenka. Jego zastosowanie pozwala na precyzyjne ścierać kolejne warstwy przypraw, co stwarza optymalne warunki do uwalniania się aromatu.

Rodzaje młynków do przypraw

Młynki różnią się od siebie nie tylko wyglądem. W zależności od upodobań możemy zdecydować się na młynki elektryczne lub ręczne. Pierwsza grupa młynków jest łatwiejsza w obsłudze, jednak do działania potrzebuje odpowiednich baterii. Młynki ręczne są uruchamiane siłą mięśni osoby, która je używa. Ich stosowanie nie jest trudne, lecz wymaga czasem trochę siły. Oprócz tego ważną cechą różnicującą młynki pod względem ich funkcjonalności są tworzywa, z których zostały wykonane. Od nich oraz od staranności produkcji, będzie zależała wytrzymałość młynków i sposób mielenia przypraw.

Drewniane młynki do przypraw

Najbardziej klasyczną formą młynków są drewniane młynki do przypraw. Były one wykonywane już dawno temu i wraz z modą na styl retro, ich popularność znów nabiera tempa. Młynki drewniane są najczęściej wykonywane z drewna bukowego. Dzieje się tak, ponieważ ten surowiec musi spełniać odpowiednie standardy. Drewno musi być odpowiednio mokre i mieć strukturę, która nie załamuje się pod wpływem mielenia. Musi również być odpowiednio plastyczne, aby wyrzeźbić z niego pożądany kształt młynka oraz zainstalować mechanizm rozdrabniający.

Młynki do przypraw z akrylu

Akryl to plastyczne tworzywo sztuczne. Nazywane jest szkłem akrylowym, ponieważ przedmioty, które się z niego wytwarza, zawsze są transparentne. Młynki do przypraw wykonane z akrylu mają nowoczesny design. Pasują do nowoczesnych, minimalistycznych oraz eklektycznych przestrzeni, stanowiąc nie tylko doskonałe narzędzie do przygotowywania potraw, ale nawet ozdobę.

Młynek ze stali nierdzewnej       

Młynki ze stali nierdzewnej to produkt na lata. Ze wszystkich mają najtrwalszą strukturę, jednak są równocześnie najcięższe. Ich wygląd jest toporny i są one najczęściej większe niż wersja drewniana czy akrylowa. Niewątpliwym atutem jest specyficzny kolor inox.

Producenci umieszczają na opakowaniach informację o przeznaczeniu produktów i należy je przestrzegać, aby produkty służyły nam długo i bezproblemowo. Aby wybrać najlepszy młynek do przypraw, należy zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This