Pizza – zwykłe jedzenie czy element współczesnej kultury?

Dosyć popularne jest zamawianie pizzy czy przygotowanie jej samemu, ale poza Włochami, gdzie pizza to normalne zwykłe tradycyjne danie, nie wywołujące żadnych UAU, wszędzie stało się, zresztą od dłuższego czasu, czymś w rodzaju kultu.

cook-1773658_1280

Pizzy jako element kultury

Pizza ma długą i ugruntowaną pozycję w naszym życiu, nie jest już tylko smaczny daniem, które można szybko przygotować lub kupić. Pizza stała się swego rodzaju elementem naszej kultury, i to bardzo popularnym, szczególnie wśród młodzieży.

Praktycznie żadne spotkanie z przyjaciółmi lub współpracownikami, niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie, nie może obyć się bez tego tradycyjnego włoskiego fast foodu.

Usługi dostawy gotowych dań

Bardzo cieszy też, że dostawa smacznej pizzy jest organizowana prosto do domu. Można zamówić swoją ulubioną pizzę do pracy, do centrum rekreacji, gdzie spędzacie weekend, ogólnie to prawie wszędzie

Usługa dostawy gotowych posiłków do domu coraz bardziej się rozwija, ale pizza zawsze zajmuje pierwsze miejsce w rankingach najbardziej zamawianego jedzenia. 

Pizza w filmach

Te trójkątne kawałki z ciągnącym się roztopionym serem, natychmiast wywołują szalony apetyt, nie na darmo to danie stało się międzynarodowym!

Stale widzimy pizzę w filmach i kreskówkach, co pokazuje, jak ciasno ona weszła do naszej kultury. Wystarczy przypomnieć słynną komedię „Kevin sam w domu”, w którym dostawca przyniósł ogromną ilość pizzy ledwo mieszczącą się w dłoniach. W każdym razie, co może być lepsze dla dużej rodziny niż gorąca pizza?!

W przemyśle kreskówek bez pizzy też się nie obeszło, bo jest ona ulubionym daniem Żółwi Ninja, gdzie każdy z bohaterów lubił pizzę z innymi składnikami, co podkreślało charakter każdego. Każdy z nas pamięta z dzieciństwa, jak ona apetycznie wyglądała, twórcy nawet pokazali jej ciągnący się zapach.

Początki pizzy

Początkowo, pizza przyszła jak wiadomo z Włoch, ale rozprzestrzeniła się na całym świecie prędkością światła, i niech niektóre przepisy są obecnie dość dalekie od oryginału, to właśnie pizza jest potrawą, która zdobyła serca milionów ludzi.

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This